štvrtok 24. apríla 2014

Recenzia - Amanda Hocking : Boj o trón #3

Zverejnil Nicki o 11:54


Amanda Hocking - Boj o trón #3


Autor: Amanda Hocking
Originálny názov: Ascend
Vydavateľstvo: Fortuna Libri,2013
Počet strán: 312
Jazyk: slovenskýSéria: Trylovia
Diel: 3/3
Hl. postava: Wendy
Vd. postavy: Loki, Finn, Elora, Oren, Mia,Tove, Duncan,..
Obálka: Zas a znova - nádherná.
Filmové spracovanie? Nie. Ale bolo by úžasné keby bolo :-)
Anotácia
Boj o kráľovstvo Trylov sa nezadržateľne blíži.
Trylská princezná Wendy stojí pred osudovou voľbou. Trylov zachráni pred ich úhlavným nepriateľom iba vtedy, keď obetuje seba. Ak sa nevzdá Vitrom, jej ľud sa ocitne v krutej vojne proti neporaziteľnému súperovi. Rozhodne sa opustiť všetkých svojich blízkych, aby ich zachránila pre istou smrťou?
Nikdy nebolo v stávke viac, lebo kráľovstvo nie je to jediné, čo môže Wendy stratiť. O jej srdce bojujú dvaja muži. Ktorý je ten správny, koho bude milovať naveky? Keď napokon zistí, ktorý z nich je láskou jej života, hrozí, že ten život sa zakrátko skončí. Budúcnosť celého Wendinho sveta je v jej vlastných rukách a musí o ňu bojovať s krutým rivalom - vlastným otcom.

Môj názor:
Amanda sa touto sériou zapísala do zoznamu mojích naj spisovateliek. Tretia časť Trylov bola taká nádherná, taká precítená. Taktiež bola plná napätia a do poslednej stránky ste netušili či sa tám náhodou autorka nerozhodla niečo zmeniť. No aj tak musím niečo vytknúť. Veľmi som sa tešila na záverečný boj. Nato ako sa sním autorka pohrá, ako to bude brutálne opisovať a čo všetko sa tam udeje. Bohužiaľ autorka to napísala v celku narýchlo a zhrnula to do pár strán , čo bolo pre mňa obrovské sklamanie. Taktiež mohla autorka viac opísať život Willi, Matta, Toveho a spolku :-) 


"Budúcnosti zabrániť nemôžeme, no môžeme ju zmeniť."

Wendy sa stala skvelou kráľovnou ktorá mala úžasné nápady a ja som s ňou len súhlasila. Loki a Finn ostali stále moji obľúbenci.Sexy a príťažliví. V podstate by som pri nich opakovala to čo vždy :D . Konečne aj Elora prejavila svoje city a ja som až teraz pochopila aký mala ťažký život.  Jedina postava ktorá mi totálne liezla na nervy bola Marksina Laris. Niekedy mi prišla horšia ako Oren. Toto si dovoľovať . Trúba -_- :D 


"Myslím že naposledy sme trochu zlomili posteľ. Čo povieš, môžeme ju celkom zničiť?"

Nemohla som sa dočkať ako skončí koniec knihy. S kym skončí, ako dopadne kráľovstvo atď , atď. A teraz keď som to dočítala je mi za tým smutno .Určite si túto sériu ešte v budúcnosti prečítam aj keby neviem čo ! :) Je mi ľúto že niesú ďalšie časti, pretože túto sériu by som dokázala čítať donekonečna! :) Teším sa na autorkine ďalšiu knihy! :) 

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

 

My life - My books Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review